Nagyon eltűntem...bevallom kicsit húzós baba mellett suliba járni, készülni az órákra (decemberig még rácsvédő megrendeléseim is voltak) és emellett még a háztartást is kézben tartani - de mégis nagyon örülök, hogy szeptemberben belevágtam.
Szerintem a legjobb iskolát sikerült kiválasztanom, a Stílusházban minden feltétel adott hogy szakmailag alaposan felkészült lakberendező váljék belőlem. Anno azért választottam ezt a sulit, mert itt a legmagasabb az óraszám, profi szakemberekből áll az oktatói gárda és az oktatás projektalapon, gyakorlat centrikusan folyik - és ez nem csak jól hangzik hanem így is van :-)
Miután a múlt héten elkészültem a féléves feladattal, és átnéztem a szemeszter során készített munkákat, szinte hihetetlennek tűnik, hogy ilyen sokra jutottam ennyi idő alatt (szinte a nulláról kezdtem) - ehhez persze kellett a lelkesedésem a szorgalmam és a kitartásom, de a suli támogató légköre nélkül nem ment volna.
Mi volt a feladat?
Az első lakberendezés órák egyikén megkaptuk egy új építésű társasházi lakás "üres" alaprajzát, a feladat az volt, hogy készítsünk rá 4 tervet, 2 nappali + 2 szobás és két nappali+ 1 szobás lakást álmodva a térbe, úgy mindegyikből legyen nyitott és zárt közlekedési rendszerű verzió is. Az órákon folyamatosan konzultáltunk ahogy alakultak az alaprajzok, közben rajz és grafika órán a megjelenítésen dolgoztunk, szintén folyamatos támogatás, iránymutatás mellett.
Ezek a munkák születtek:
A "szakmai zsűritől" már megkaptam az értékelést ami megerősített abban hogy jó úton járok, ti mit gondoltok a munkáimról?
Két lakáshoz kollázs is készült, kitaláljátok, melyikek azok?
A:
B:
Emellett volt műszaki rajz óránk is, ott a saját lakásunk felmérése és léptékhelyes rajzának felszerkesztése volt a feladat, azt is szerettem csinálni, még várom az eredményt hogy hogyan sikerült.
Még hátravan holnap két írásbeli teszt, úgyhogy folytatom a tanulást, míg Alex szunyókál. Egyébként ő is segített :-D